Jak se připojit k internetu

Možnosti připojení

Možností, jak připojit Váš počítač do internetu přes bezdrátovou síť je několik. Je však vždy nutné splnit minimální požadavky: kromě počítače je třeba, abyste měli (třeba ze střechy) přímou viditelnost na přístupový bod (tzv. AP - Acess Point) Umístění nejbližšího AP ve Vašem okolí zjistíte na stránce Pokrytí signálem. Pak je potřeba instalovat (třeba právě na střechu) anténu, která bude chytat signál z tohoto AP.

- 1. možnost - Wi-Fi karta do PC:
Do Vašeho počítače se nainstaluje speciální (Wi-Fi) karta, na kterou se připojí kabelem anténa. Toto řešení je nejlepší, ale doporučujeme ho pouze v takových případech, kdy délka anténního kabelu (od antény k počítači) nepřesáhne 10m (do 200m od AP je možno až 15m).
Cena kompletu (anténa, kabel, Wi-Fi karta) se pohybuje od 1.500 Kč.

- 2. možnost - Wi-Fi bridge:
Pokud máte počítač dále než 10m od antény, nebo v případech, kdy je signál velmi slabý a i 10m kabelu by ho velmi utlumilo, používá se tento druhý způsob. Od antény se vede kabel na půdu (pod střechu), kam se nainstaluje malá krabička (tzv. bridge), která převádí signál antény na "počítačový". Z této krabičky se pak vede počítačovým kabelem do síťové karty počítače. Délka tohoto kabelu může být až 100m.
Cena kompletu (anténa, kabel, krabička, síťový kabel, síťová karta) se pohybuje od 4.000 Kč.