Město Kolín - on-line webkamera
Aktu.ln. sn.mek z webkamery

Jsme partnery projektu „
Podlipansko všemi smysly – turisté vítáni“,
který je spolufinancován Evropskou unií z
Evropského fondu pro regionální rozvoj
Od 1.1.2013 jsme pro Vás zvýšili rychlost....
Dne 10.6.2011 došlo ke změně emailového serveru......  
Dnes v době od 10 - 13 hod proběhne kompletní výměna....
Dnes jsme pro Vás rozsvítili nový hotspot na frekvenci 5GHz....
Od 12 května je k dispozici nový hotspot....
Kvalitní a spolehlivý internet díky WiMAXu
Nástupce technologie WiFi

Další milník pro bezdrátové sítě v podobě technologie WiMAX přišel na trh na jaře roku 2005. WiMAX je první otevřené řešení pro širokopásmový bezdrátový přístup. Díky vyššímu vysílacímu výkonu a použití směrových antén umožňuje WiMAX, například oproti WiFi, mnohem větší dosah signálu – až kolem 20 km při přímé viditelnosti a několik kilometrů v městské zástavbě při využití spojů bez přímé viditelnosti (NLOS). Kapacitu připojení lze rozdělit mezi desítky klientů a každému z nich garantovat stabilní přenosovou rychlost.      
       Výhodou, která zaujme nejednoho ISP, je zabudovaná podpora QoS. Řízení kvality služeb umožňuje na sítích WiMAX provozovat například IP telefonii nebo v reálném čase spolehlivě a bez výpadků přenášet video. Tyto služby, závislé na včasném a garantovaném doručení paketů, síť postavená na technologii WiFi nenabídne. Technologie
WiMAX navíc umožňuje definovat až čtyři servisní služby na každou zákaznickou jednotku a tím dosáhnout různou prioritu pro odlišné typy provozu. Díky tomu lze garantovat dostupnost různých služeb (hlas, VPN, atp.) a přizpůsobit tak nabídku služeb požadavkům uživatele.Díky svým frekvenčně modulačním vlastnostem, nabízí služby kvalitativně shodné s kabelovými připojeními (ADSL, DSL, ..)
           Další dobrou vlastností této služby je nízká latence (ping, odezva) bez ohledu na zatížení. Wimax je vhodný pro hraní her, telefonování, videokonference, sledování televize, atd.. Součástí této služby je telefonní linka bez nutnosti platit paušál za telefoní linku!! WiMAX je velice stabilní a netrpí problémy, které známe z velice zarušených oblastí. WiMAX  nemá výpadky, netrpí rušením. Odpadají problémy se zařízením, díky kvalitnímu provedení přijímací jednotky WIMAX.

 Naše síť je provozována na nové a velice moderní technologii WiMAX v licencovaném pásmu 3,5 GHz a ve volném pásmu 5 GHz

Přísupové body:

3,5 GHz          Kolín (16-ti patrák), Cerhenice (základní škola)

 5 GHz            Cerhenice (základní škola), ), Libice n/C (základní škola)  


!!! Připojení je bez jakéhokoliv datového nebo časového omezení !!!

Proč je výhodnější WiMAX než WiFi
V současné době se snažíme v městech a problematických lokalitách od technologie WiFi ustupovat a přecházíme na novější a spolehlivější technologii WiMAX od společnosti Alvarion. Technologie WiFi je v dnešní době už zastaralá a v zarušených oblastech, kde je hodně sítí se potýká s velkou nestabilitou a malou datovou propustností. Na druhou stranu je díky svojí ceně dobře dostupná a dovoluje poskytovat levnější služby, bohužel na úkor kvality.

Dosáhneme i ke vzdáleným zákazníkům
Z více než šesti set našich zákazníků je jich zhruba třetina připojena přes WiMAX. Firmy mají obvykle vlastní klientskou stanici, zatímco v případě domácností bývá jedna na činžovním domě a v něm je internet rozveden klasickými metalickými rozvody. I když po snížení cen klientských jednotek je použití u domácností mnohem jednodušší. WiMAX nám umožnil  dosáhnout i ke vzdáleným zákazníkům. Vzdálenosti několika kilometrů nejsou žádný problém a dokonce máme spoje dlouhé 17 kilometrů. Kromě dosahu jsou jednoznačnými výhodami nulové rušení v licencovaném pásmu, propustnost, využití nepřímé viditelnosti a síla signálu. Na zařízeních BreezeMAX si také ceníme jednoduchosti montáže, odolnosti vůči kolísání napětí a lepší možnosti správy oproti WiFi. Jednoznačným plusem je také kvalita zařízení – prvky jsou určeny pro venkovní použití a narozdíl od WiFi tak netrpí vlivy počasí. Používáme kromě WiMAXu od Alvarionu ještě WiFi prvky Motorola Canopy a MikroTik a rozdíl je značný. Alvarion je technicky mnohem zdařilejší. Využívá například dvě flash paměti, kdy záložní paměť slouží pro případ havárie k rychlé obnově provozu. Množství servisních zásahů na WiMAXu je nulové, vše nám funguje v podstatě na 100 %. Pro dohled nad sítí jsme vyvinuli vlastní produkt, který sleduje všechny námi používané technologie.
 

Mikrovlnné spoje
Pro velké firmy a státní správu

Mikrovlnné spoje ve volném nebo licencovaném pásmu 10.5 - 27 GHz pro přenos
hlasu a datových kanálů E1, E2, E3,
Ethernet / Fast Ethernet

rychlost až 1000 Mbps

  • Prodej mikrovlnných spojů.
  • Pronájem mikrovlnných spojů.
  • Návrh topologie rozsáhlejších mikrovlnných sítí.
  • Pronájem datových okruhů.